![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6718735
*
nr 671 8735
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 130
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2010
kl 18:24:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 20:09:09
1
1.000 kr
2/12 20:16:26
2
750 kr
2/12 20:17:11
2
850 kr
2/12 20:17:55
2
1.100 kr
4/12 00:46:16
3
1.200 kr
4/12 17:44:57
4
1.500 kr
5/12 18:44:36
2
1.400 kr
5/12 18:45:33
2
1.600 kr
6/12 06:06:01
5
3.800 kr
6/12 17:27:50
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 671 8735
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 130
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 20:09:09 | 1 | 1.000 kr |
2/12 20:16:26 | 2 | 750 kr |
2/12 20:17:11 | 2 | 850 kr |
2/12 20:17:55 | 2 | 1.100 kr |
4/12 00:46:16 | 3 | 1.200 kr |
4/12 17:44:57 | 4 | 1.500 kr |
5/12 18:44:36 | 2 | 1.400 kr |
5/12 18:45:33 | 2 | 1.600 kr |
6/12 06:06:01 | 5 | 3.800 kr |
6/12 17:27:50 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53